Dziurawiec ziele cięte 100g Nanga

Dostępność: out of stock
Cena: 9,00 zł 9.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Dziurawiec zwyczajny zawdzięcza swoje właściwości prozdrowotne wielu substancjom, między innymi: hypercynie (czerwony barwnik), która jest flawonoidem, hyperozydowi, który działa moczopędnie, kwercetynie i rutynie, posiadającymi zdolność uszczelniania naczyń włosowatych, hyperforynie, która wykazuje działanie antybiotyczne, a także garbnikom bakteriostatycznym, które działają przeciwbiegunkowo. W dziurawcu można też znaleźć olejki eteryczne, kwasy organiczne, żywice, sole mineralne, cukry, pektyny, choliny oraz witaminy A i C.

Dziurawiec można stosować w schorzeniach dróg żółciowych i żołądka, w stanach zapalnych błony śluzowej jelit i żołądka, a także przy zmniejszonym wydzielaniu soków trawiennych, braku apetytu, bólach brzucha, biegunce, wiatrach i wzdęciach, ponieważ działa rozkurczowo na mięśnie gładkie umiejscowione w przewodzie pokarmowym.

Dziurawiec wykazuje też działanie przeciwdepresyjne i uspokajające, dlatego polecany jest w stanach niepokoju, zaburzeniach równowagi nerwowej czy wyczerpania nerwowego. Także u dzieci, które mają lęki nocne i z tego powodu się moczą, zaleca się herbatę z dziurawca. Takie właściwości dziurawiec zawdzięcza hypercynie, która hamuje rozkład serotoniny. Niedobór serotoniny powoduje objawy lęku, przygnębienia czy złego nastroju. Dziurawiec im zapobiega poprzez zbilansowanie poziomu serotoniny w organizmie. Natomiast w leczeniu depresji stosuje się wyciąg z dziurawca, ponieważ hypercyna nie rozpuszcza się w wodzie i dziurawiec w formie zaparzonej herbaty nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Dziurawiec przyda się w domowej apteczce szczególnie zimą, ponieważ stosowany zewnętrznie goi odmrożenia i działa ściągająco. Można go też używać do przemywania uszkodzonych miejsc na skórze, ponieważ ma działanie antyseptyczne. Wywar z dziurawca polecany jest zamiast toniku do skóry trądzikowej czy do przemywania wrzodów i ropni. W stanach zapalnych można go też stosować do płukania dziąseł, gardła i jamy ustnej. 

Działanie: ściągająco, rozkurczająco, przeciwzapalnie, żółcio- i moczopędnie, przeciwdepresyjnie i uspokajająco, przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, antyseptycznie, antybakteryjnie, robakobójczo, gojąco. Dziurawiec - uniwersalne działanie Już starożytni uznali dziurawiec za wszechstronne lekarstwo.

Jego stosowanie zaleca się w przypadku takich schorzeń jak: choroby wątroby i dróg żółciowych; zaburzenia pracy przewodu pokarmowego (nieżyty żołądka i jelit, wzdęcia, biegunka, wrzody żołądka oraz dwunastnicy); choroby układu moczowego, w tym w kamica (niezależnie od umiejscowienia złogów); dna moczanowa; zaburzenia krążenia; nadciśnienie tętnicze; kruchość naczyń krwionośnych; reumatoidalne zapalenie stawów; stany niepokoju, wyczerpania nerwowego, obniżenia nastroju; zaburzenia depresyjne; wahania nastroju towarzyszące menopauzie; bezsenność; migrenowe bóle głowy; zapalenia jelita grubego, pęcherza moczowego, nerek; nowotwory i inne przewlekłe choroby wyniszczające organizm; schorzenia dróg oddechowych (angina, przeziębienia, grypa, zapalenia oskrzeli, dolegliwości płucnych, astma).

Stosowanie:

Dziurawcowe napitki Napar: 2 łyżki ziela zalej 2 szklankami wrzątku i pozostaw pod przykryciem na 20 minut. Pij po pół szklanki 3 razy dziennie. Jako naturalny antydepresant napar z dziurawca zaleca się stosować przez minimum 6 tygodni.

Odwar: 1 łyżkę ziela zalej szklanką wody i ogrzewaj (nie doprowadzając do wrzenia) przez 5 minut. Po przestudzeniu przecedź.

Nalewka: 50 g kwiatów lub 100 g świeżo rozkwitających młodych pędów włóż do słoja i zalej 0,5 l alkoholu o mocy 70 proc. Odstaw na dwa tygodnie. Po tym czasie kwiat lub ziele wyciśnij, nalewkę przecedź (np. przez gazę), następnie dodaj 100 g płynnego miodu. Odstaw napitek na minimum 3 miesiące, żeby dojrzał.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl