Producenci

Masło Kombo, nierafinowane, 100 ml, Esent

Dostępność: out of stock

Opis

Masło Kombo, nierafinowane, 100 ml, Esent

Działanie masła/oleju kombo jest ściśle powiązane z jego unikalnym składem. Tak więc zawiera ono unikalny kwas kombo (stąd pochodzi nazwa drzewa i jego darów), który jest jednym z najsilniejszych naturalnych antyoksydantów. Następstwem tego działania jest poprawa elastyczności skóry i działanie przeciwzmarszczkowe (przedłuża trwałość łańcuchów kolagenowych i zabezpiecza przed rozpadem elastynę).

Unikalny skład masła kombo, nie kończy się na wspomnianym kwasie, poza nim w składzie dominuje kwas mirystynowy oraz rzadko spotykany, nienasycony kwas mirystynowo-oleinowy (Omega-5). Odpowiadają one za działanie gojące, antyseptyczne, a także przeciwbólowe i przeciwzapalne. Wpływają leczniczo na bóle mięśni i stawów, a także na rożne formy reumatyzmu i artretyzmu.

Skutkiem wtórnym działania masła jest regulacja gospodarki tłuszczami w skórze, stąd nadaje się tak do cery tłustej jak i suchej. Aby zwiększyć działanie lecznicze masło znakomicie współgra z olejem Tamanu, wzmacniając i uzupełniając jego właściwości.
Nie można też zapomnieć o całkowicie kosmetycznym działaniu masła, otóż kombo jest doskonałym naturalnym bronzerem, poprawia koloryt skóry , jednocześnie chroniąc je przed szkodliwym wpływem promieni UV.

Masło Kombo / Kombo Butter

Surowiec dla przemysłu kosmetycznego / Raw Material

Metoda produkcji : Expeller pressed / Tłoczenie prasą śrubową

Produkt posiada charakterystyczny  (nie dla każdego przyjemny) zapach!

Masło Kombo jest wytłaczane mechanicznie z orzechów drzewa Kombo, naturalnie występującego w Zachodniej Afryce. Ma postać brązowo-czarnej, miękkiej masy tłuszczowej (stąd powszechna nazwa masło), o charakterystycznym korzennym zapachu. Jest to produkt w 100 % naturalny, beż żadnych chemicznych domieszek.

 

Zastosowanie:

Masło / olej kombo ma postać miękkiego ziarnistego masła, o ciemnobrązowym kolorze (stąd często stosowana jest jego inna nazwa czarne masło miękkie bądź czarne masło płynne).

Można je dodawać do formuł kosmetycznych w fazie tłuszczowej w stężeniu 2-40%, bądź łączyć z dowolnym olejem bazowym wówczas stężenie może dochodzić do 90-95% (w zależności od stopnia delikatności cery).

Zdecydowanie jak w przypadku wszystkich surowców, zwłaszcza tych bardziej egzotycznych zalecam przeprowadzenie próby alergicznej.

Świetnie - po zmieszaniu z olejem bazowym (aczkolwiek rzadko ze względu na cenę i zapach) sprawdza się podczas masażów, zwłaszcza w przypadku bólu mięśni i stawów.

Informacje o produkcie i pochodzeniu:

Produkt pochodzi z Ghany.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl