Producenci

ZIELE GLISTNIKA - Glistnik - EKO - 50g Dary Natury

Dostępność: in stock
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy

Opis

 

ZIELE GLISTNIKA - EKOLOGICZNE 50g

 

Tradycyjnie leczono nim kurzajki i odciski. Dawniej sprawdzał się również e leczeniu grzybic skóry, łuszczycy, uszkodzeń skóry i ran. Obecnie często wchodzi w skład herbatek pozytywnie wpływających na funkcjonowanie wątroby i woreczka żółciowego.

Sposób użycia:

Jedną łyżeczkę zalać szklanką wrzątku i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia na około 10-15 minut. Pić 1-2 razy dziennie.

 
Skład:

ziele glistnika* 100%
*produkt rolnictwa ekologicznego

 
Waga netto:

50g

 

 

 

Zarówno ziele, jak i korzeń glistnika używano do celów leczniczych już za czasów antycznych. Zalecano go wtedy przede wszystkim jako lek na żółtaczkę i przeciwgorączkowy. Średniowieczni alchemicy uznawali żółty korzeń glistnika za kamień mądrości i nazywali darem niebios (coeli donum), stąd jego gatunkowa łacińska nazwa.

         W dawnej Polsce używano tej rośliny do odrobaczania przewodu pokarmowego, stąd jego nazwa glistnik, a także jako „pułapkę” na ptaki i ryby, podając im ziarna pszenicy wymoczone w pomarańczowym soku ziela. Cała roślina zawiera żółtopomarańczowy sok, wyciekający po złamaniu łodygi. W lecznictwie ludowym wielu krajów, ten sok od wieków uchodzi za skuteczny środek do przyżegania brodawek i kurzajek.

         Również współczesna medycyna do celów leczniczych używa zarówno ziela, jak i korzenia glistnika. Zawarte w nich substancje działają rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowych, narządów rodnych, a także oskrzeli. W związku z tym ziele glistnika stosuje się przy bólach brzucha spowodowanych kolką jelitową, wątrobową lub w obrębie dróg żółciowych i moczowych. Poza tym jest stosowany przy zaburzeniach wydzielania żółci, a także w stanach skurczowych przewodu pokarmowego, w nieżytach gardła i oskrzeli oraz przy suchym kaszlu.

 

 

 

Uwaga! Zbyt duże dawki glistnika mogą wywoływać podrażnienie przewodu pokarmowego i dlatego leczenie nim powinno być konsultowane z lekarzem.

 źródło: Podlaski Ogród Botaniczny

Zdjęcie/a produktu - zdjęcie/a poglądowe.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl