Zestaw do płukania nosa Yogi's NoseBuddy (kolor zielony)

Dostępność: out of stock
Cena: 45,00 zł 45.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Zestaw do płukania nosa Yogi's NoseBuddy (kolor zielony)

Płukanie nosa

Zestaw do płukania nosa Yogi’s NoseBuddy

W zestawie:

 • Oryginalny kubek neti
 • Łyżeczka do dozowania soli
 • Instrukcja obsługi

Neti – odświeżająca praktyka jogi!

Tradycyjnie polecana do łagodzenia i zapobiegania objawom kataru, przeziębienia, zapalenia zatok, kataru siennego i innych alergii – oraz dla rozjaśnienia umysłu.

Dlaczego płukanie nosa?

Płukanie nosa jest praktyką stosowaną w jodze, znaną pod nazwą neti, polegającą na przepłukiwaniu nosa letnią, osoloną wodą (roztwór izotoniczny; 0,9% soli).

Neti jest polecana w celu łagodzenia objawów chorób nosa i zatok, dla ułatwienia oddychania, zwiększenia jasności umysłu oraz jako wprowadzenie do jogi i medytacji.

Wiele osób stosuje płukanie nosa w celu odświeżenia przed codziennymi czynnościami. Inni wolą korzystać z zalet neti po powrocie do domu z pracy.

Ta prosta metoda oczyszcza i nawilża drogi oddechowe i błony śluzowe. Na powierzchni błony śluzowej obecnej w nozdrzach, zatokach, tchawicy, oskrzelach i przewodach słuchowych (miedzy nosem a uchem środkowym) znajdują się mikroskopijne włoski zwane rzęskami. Płukanie nosa stymuluje ruchy rzęsek umożliwiające usuwanie flegmy, kurzu, pyłków, bakterii i wirusów.

Między innymi dlatego neti może dawać ulgę i zapobiegać przeziębieniom, zapaleniu zatok, astmie, alergiom i infekcjom dróg oddechowych oraz problemom wynikającym z zanieczyszczenia powietrza.

Suche otoczenie obniża skuteczność działania rzęsek, wysuszając błony śluzowe. Płukanie nosa przywraca ich naturalną wilgotność i zmniejsza obrzęk wywołujący niedrożność nosa. Neti może także działać korzystnie w czasie ciąży i zapobiegać chrapaniu.

Neti działa stymulująco i relaksująco na obszar twarzy wokół oczu i na czole, co może redukować bóle głowy wywoływane napięciem nerwowym. Niektórzy doświadczają poprawy widzenia lub wyostrzenia węchu. Jeszcze innym neti pomaga w rzucaniu palenia.

Regularne stosowanie neti ułatwia oddychanie przez nos. Wdychane powietrze jest ogrzewane i filtrowane. Tlenek azotu, produkowany w zatokach nosowych, przenoszony jest z oddechem do płuc, gdzie rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając w ten sposób przyswajanie tlenu.

 • WARTO WIEDZIEĆ:

  Jeśli woda przepływa zbyt wolno lub nie wypływa przez drugą dziurkę

  1. Możliwe, że zbyt mocno dociskasz wylot do nozdrza, hamując w ten sposób swobodny przepływ
  2. Może zbyt słabo dociskasz wylot do nozdrza, umożliwiając wypływanie wody po tej samej stronie
  3. Możliwe, że zatkany nos uniemożliwia swobodny przepływ wody. Wówczas wydłuż procedurę po każdej stronie do kilku minut, z przechylonym naczyniem, by słona woda usunęła niedrożność w nozdrzu. Następnie wydmuchaj delikatnie każdą z dziurek. Powtórz całą procedurę z drugiej strony i zmieniaj strony tak długo, aż woda zacznie wypływać ze strony przeciwnej, najpierw pojedynczymi kroplami, a potem jako ciągły strumień. Przy przeziębieniu wydmuchuj nos szczególnie delikatnie – śluzówka w stanie zapalnym jest szczególnie wrażliwa.

  Dzięki dużej pojemności naczynia i długiemu, zakrzywionemu lejkowi unikalna budowa NoseBuddy, ułatwia swobodny przepływ wody. Oznacza to, że najczęściej udaje się usunąć niedrożność.

  Jeśli woda spływa do jamy ustnej

  Czasami nieco wody może popłynąć z nosa do jamy ustnej. Nie wywołuje to żadnych konsekwencji. Przyczyną może być niedrożność nosa. Jednak jeśli duża ilość wody wpływa do jamy ustnej, spróbuj dopasować pozycję ciała, pochylając się bardziej do przodu, przyciągając podbródek do klatki piersiowej. Nie przechylaj głowy zbyt mocno na bok. Pamiętaj, aby oddychać przez usta i unikać przełykania.

  Jeśli odczuwasz pieczenie

  Przyczyną może być zbyt małe/zbyt duże stężenie soli, lub niecałkowite rozpuszczenie soli. Zawsze używaj miarki do odmierzenia soli i wypełniaj naczynie do poziomu oznaczonego na naczyniu. Najpierw wsyp sól, potem wlej wodę. Przed płukaniem nosa wymieszaj tak, by cała sól rozpuściła się w wodzie. Roztwór jest odpowiedni do płukania, gdy ma smak łez.

  Jak często i jak dużo?

  Zaleca się stosować raz/dwa razy dziennie (rano/ wieczorem). Można też używać neti częściej, przy pierwszych objawach przeziębienia, niedrożności nosa, dla złagodzenia symptomów zapalenia zatok, astmy lub kataru siennego. Jest to także idealny sposób oczyszczania nosa z cząstek pyłu, dymu i zanieczyszczonego powietrza. Aby złagodzić chrapanie, stosuj neti przed spoczynkiem. Dla lepszego oczyszczenia zużyj całe naczynie roztworu z obu stron. Pozytywne efekty płukania nosa można szybciej zaobserwować przy regularnym codziennym użyciu.

  Utrzymuj NoseBuddy w czystości

  Należy dbać o czystość NoseBuddy, jako że używa się go do higieny osobistej. Przed każdym użyciem przepłucz naczynie w czystej wodzie. Po użyciu przepłucz naczynie i miarkę w gorącej wodzie, pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Regularnie myj je łagodnym detergentem lub w zmywarce (np. raz w tygodniu) częściej, jeśli do roztworu dodajesz olej. Ze względów higienicznych nie zaleca się używania naczynia przez kilka osób. Jest to trwały produkt o wysokiej jakości, jednak przy oznakach zużycia lub trudnego do usunięcia zanieczyszczenia należy wymienić go na nowy.

  Wyjątkowa budowa - optymalny przepływ wody
 • Duża pojemność (0,5 litra) i długi, zakrzywiony dziobek ułatwiają oczyszczenie nawet mocno zatkanego nosa
 • Miarka do soli + oznaczenie idealnego poziomu wody na naczyniu - po prostu mieszasz składniki, zawsze uzyskując przyjemny w użyciu roztwór
 • Lekki i trwały
 • Idealny do stosowania w domu i w podróży
 • Łatwy w obsłudze - dla dorosłych i dla dzieci
 • Używanie NoseBuddy sprawia, że płukanie nosa szybko staje się naturalnym elementem codziennej higieny, tak jak mycie zębów

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl