PROMOCJE
Poduszka ozdobna z GORCZYCA wzór gwiazdki / RELAKS
26,73 zł 24,06 zł
szt.
Poduszka ozdobna z łuską gryki wzór Motylki / Relaks
35,64 zł 32,08 zł
szt.

Czym są tybetański misy? Alternatywne sposoby na odprężenie i zdrowie

0

Jak działają grające misy?

Leczenie chorób oraz dolegliwości zmieniało się na przestrzeni wieków. Dzięki rozwojowi medycyny oraz głębszemu poznaniu człowieka, praktyki, które dotąd nie były skuteczne, zostały wyparte przez sprawdzone metody. Niemniej, wciąż dużą popularnością cieszą się techniki uzdrawiania pochodzące z Azji, których działanie zostało poparte badaniami naukowymi. Dzięki poświadczeniu o pozytywnym wpływie alternatywnych sposobów uzdrawiania po dziś dzień stosuje się tybetańskie misy w medycynie, muzyce, a także w relaksacji. Obecnie w sklepach można znaleźć misy w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach oraz wykonane z różnych materiałów, przez co bardzo łatwo wybrać model odpowiadający indywidualnym potrzebom. W poniższym wpisie bliżej przyjrzymy się, jak tybetańskie misy mogą zmienić samopoczucie człowieka. Zapraszamy!

Co jeszcze warto wiedzieć o misach dźwiękowych?

misa tybetańska w zestawie z pałką i poduszką

Z racji, że misy tybetańskie są tradycyjnie wykonywane ręcznie ze stopów metali, nie sposób znaleźć dwie o dokładnie takim samym brzmieniu. Wyjątkowość każdego z przedmiotów do relaksacji i leczenia oraz umiejętne nim sterowanie sprawia, że można nią wydawać zróżnicowane dźwięki. Uderzanie pałeczką, pocieranie palcami brzegów misy czy delikatne obstukiwanie zewnętrznej części daje zupełnie inne doznania, o czym można się przekonać już na pierwszej sesji. Dodatkowo, układając opuszki palców na różnej wysokości misy, otrzymuje się różną wysokość dźwięku, co słychać już po pierwszym uderzeniu maletem. Posiadając wiedzę o możliwych tonach i melodii, jakie można wydobyć za pomocą misy tybetańskiej, można sprawić, że uprawianie jogi, śpiewanie mantr czy medytacja staną się jeszcze bardziej odprężające i koncentrujące.

„Śpiewające misy” są także traktowane przez muzyków jako instrument muzyczny, wydający dźwięki zbliżone do dzwonu. Dzięki temu można stworzyć prawdziwą symfonię w swoich czterech ścianach oraz poznać nowe, nieznane dotąd melodie. Wykonując wyciszającą muzykę poprzez uderzenie pałeczką, otrzymuje się znany wielu perkusyjny ton. Misa tybetańska jest w stanie wydawać również długotrwały dźwięk, przypominający przejeżdżanie palcem po brzegu kieliszka. Jeżeli komuś spodoba się gra na misie himalajskiej, nic nie stoi na przeszkodzie, by dokupując kolejne misy w różnych rozmiarach stworzyć relaksujący utwór!

Ponadto misy tybetańskie po dziś dzień stanowią element praktyk religijnych w hinduizmie oraz w buddyzmie. Wyznawcy Buddy wierzą, że dzięki delikatnym dźwiękom misy można osiągnąć stan oczyszczenia ciała i duszy, a także pomóc sobie w samorealizacji. Dla każdego buddysty tybetańska misa jest bardzo ważnym elementem w trakcie modlitwy, jednak z jej działań może korzystać wyznawca każdej religii. To, czy osoba wyznania greckokatolickiego, prawosławnego lub ateista zgodzi się na uczestnictwo w zajęciach z misami, zależy od jego wolnej woli.

Czego możesz spodziewać się po sesji dźwiękowej z misami tybetańskimi?

misy mosiężne śpiewające o różnych rozmiarach - trzy sztuki

Przede wszystkim, każdy kolejny raz będzie inny od poprzedniego. Nie da się dwa razy doświadczyć tych samych emocji podczas słuchania spokojnych dźwięków, pochodzących z uderzeń przedmiotu. To, co również wyróżnia misy tybetańskie to nieprzewidywalność. Każdy inaczej odbiera również przepływające przez jego ciało doznania. Jeden może zapaść w głęboki sen, inny po raz pierwszy w pełni zacznie medytować, a niektórzy nie będą w stanie zapanować nad spontanicznym śmiechem lub płaczem. Reakcji jest wiele i najważniejsze, by podczas oczyszczającej sesji pozwolić na swobodne przepływanie muzyki przez ciało. Choć wydawać by się mogło, że dźwięku nie da się poczuć tak jak chłodu czy ciepła, każdy, kto choć raz spróbował zatopić się w melodii dobiegającej z mis tybetańskich, czuł przyjemne dreszcze i jak muzyka przepełnia jego wnętrze. Te miłe uczucie pozwala pozbyć się zmartwień i stresów dnia codziennego, które są obecne wżyciu każdego człowieka. Z tego względu leczenie dźwiękiem polecane jest osobom zestresowanym, żyjącym w ciągłym biegu, a także dotkniętym depresją.

Zalet mis tybetańskich jest mnóstwo, głównie ze względu na to, że ich dobroczynne działanie uspokaja, odpręża, a przez to poprawia pogodę ducha. Z pewnością warto rozważyć niecodzienne spotkanie z dźwiękami, które pomogą poczuć muzykę w całym ciele – od stóp do głów. Misy tybetańskie są dostępne także w dobrych sklepach internetowych, a ich poprawnego użycia może nauczyć się każdy. Wystarczy jedynie trochę wolnego czasu oraz dostęp do poradników. Dzięki temu można stworzyć swoją strefę relaksu w domowym zaciszu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl